Aplikácia a výber tapiet

Aplikácia a výber tapiet

Chcete zmeniť dizajn v miestnosti? Neviete, ktoré tapety vybrať? A ako ich aplikovať?

Chcete zmeniť dizajn v miestnosti? Neviete, ktoré tapety vybrať? A ako ich aplikovať?

Pri výbere tapiet nezabudnite na kompatibilitu Vami preferovaných tapiet s technológiou tlače, ktorú plánujete použit pri vytváraní Vášho jedinečného dizajnu. V našej ponuke nájdete samolepiace tapety, ktoré je vhodné použiť na hladké povrchy stien, či nábytku. Pri samolepiacich tapetách je dôležité, aby bol povrch bezchybný, tzn. hladká napríklad sádrokartonová stena.

Môžete použiť aj naše nesamolepiace tapety, pri ktorých vďaka použitiu tapetového lepidla je možná aplikácia aj na menej dokonalé povrchy. Lepidlo zabezpečí čiastočné vyhladenie nerovností.

Dôležité je vedieť, do akých priestorov chcete tapety použiť. Aka je návštevnosť, pohyb ľudí a v danom priestore, s čím súvisi požiadavka na vyššiu alebo nižsiu odolnosť. Či sa jedná o komerčné priestory alebo použitie v domácnosti.

Pre použitie v domácnostiach sú vhodné napr. textilné tapety GekkoTex, kde máte na výber aj variant so sivým lepidlom, ak treba zabrániť presvitaniu podkladu.

V komerčných priestoroch je vhodné zvážiť aj potrebu umývania, prípadne požiadavky na antibakteriálny povrch. Nezabudnite na bezpečnosť a zvážte použitie certifikovaných nehorľavých tapiet. Všetky tieto požiadavky spĺňajú napríklad tapety Digimura.

V prípade zvýšených ekologických požiadaviek je potrebné vybrať si z NON-PVC tapiet, pričom treba dať pozor na zvolenú technológiu potlače, nakoľko jedine kombinácia NON-PVC tapiet, technológie HP Latex a správneho lepidla sa môže pýšiť označením GREEN.

Najvyšší prémiový dizajn v spojení so zameraním na ekológiu dosiahnete pri použití tapiet Decal Alldecor 2D, vďaka použitým materiálom a neopakovateľným možnostiam textúr.

Navyše sme si pre Vás pripravili aplikačný manuál pre Decal Alldecor 2D tapety. Aplikačný manuál pre Decal Wallcover P HT 160 FR tapety v slovenskom jazyku pre Vás pripravujeme!

Taktiež aj aplikačný manuál pre Gekkotex bude čoskoro k dispozícii.

Pre názornú ukážku, ako aplikovať nesamolepiace tamety Muramour a Digimura, si neváhajte pozrieť následovné inštruktážne video!

Installing Digimura & Muramour Wallcoverings from Papergraphics on Vimeo.